Aydın Doğan Meslek Yüksekokulumuz idari katlarında ve kantin kısmında bulunan kablosuz ağlardan yararlanmak için @gumushane.edu.tr veya öğrenciler için @ogr.gumushane.edu.tr uzantılı mail adresiniz olması gerekmektedir.

Akademik - idari personel ve öğrencilerimiz bilgisayar ve cep telefonlarından bağlantı yapmak için kurum mail ve şifrelerini kullanarak ilgili ağlar kısmında “Eduroam” ağını seçerek ekranda kişiye ait kurumsal mail adresi ve şifresi girilerek gelen sertifika bilgisi onaylanarak bağlanabilir. Eduroam ağları Üniversiteler ve Üniversite hastanelerinde geçerli bir ağ altyapısı olup kurumsal mail bilgilerinizle kablosuz ağ altyapılarda ücretsiz internet kullanım imkânı sağlar.

EDUROAM CEP TELEFONU (ANDROİD İŞLETİM SİSTEMLİ) BAĞLANTISI

 1. Kullandığınız cihazın AYARLAR menüsünden KABLOSUZ AĞLAR kısmına girip Personel ve öğrencilerimiz için “eduroam” ağı seçilmelidir.
 2. Gelen ekranda aşağıdaki ayarlar yapılmalıdır.
  • EAP Yöntemi / EAP method : TTLS
  • Faz 2 Yetkilendirmesi / Phase 2 authentication : PAP
  • CA Sertifikası: Doğrulama veya Belirtilmemiş seçiniz.
  • Kimlik / Identity : Personel iseniz kullanıcı adınızın @gumushane.edu.tr / Öğrenciyseniz kullanıcı adınız@ogr.gumushane.edu.tr uzantısıyla yazıldığını kontrol edin)
  • Şifre / Password : mail sifreniz
 3. Bağlantınız tamamlanmış olacaktır.

EDUROAM CEP TELEFONU (APPLE İOS İŞLETİM SİSTEMLİ) BAĞLANTISI

 1. İşletim siteminin AYARLAR menüsünden KABLOSUZ AĞLAR a girip eduroam seçilmelidir.
 2. Personel iseniz kullanıcıadınız@gumushane.edu.tr, öğrenciyseniz kullanıcıadınız@ogr.gumushane.edu.tr şeklinde giriniz.
 3. Güvene tıklayınız.
 4. "eduroam ağına katılamadı" şeklinde hata mesajı alacaksınız.
 5.  https://mailadmin.gumushane.edu.tr/static/eduroam/eduroam.mobileconfig adresinden IOS konfigürasyon dosyasını indiriniz. 
 6. Açılan pencere de izin ver seçeneğine tıklayınız.
 7. Açılan pencerede yükle seçeneğine tıklayınız.
 8. IOS işletim sistemli cihazınızın size ait parolasını giriniz.
 9. Yükle seçeneğine tıklayınız.
 10. Gelen ekranda Personel iseniz kullanıcıadınız@gumushane.edu.tr, öğrenciyseniz kullanıcıadınız@ogr.gumushane.edu.tr şeklinde giriniz.

 

ÖNEMLİ NOT:

* Hesap bilgileri olmayanlar / unutanlar için https://mailadmin.gumushane.edu.tr web adresinden Personel Bilgi Sistemi / Öğrenci Bilgi Sisteminde kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek SMS onay kodu ile Hesap Oluşturma ve Parola Hatırlatma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

* Bağlantı ile ilgili sorunlar ve arızalar için Bilgi işlem Personeli Ayhan Yıldız’a Kelkit Sağlık Hizmetleri MYO zemin kat Z04 Numaralı odadan veya 0456 233 10 00 - 4124 /4133 dâhili numarasından ulaşarak yardım alabilirsiniz.